середа, 13 березня 2019 р.

        З нагоди 205-ї річниці з Дня народження Тараса Шевченка в Раденицькому НВК під керівництвом вчителя української мови та літератури Піхо Тетяни Мар'янівни проведено «поетичний марафон» під #читаємошевченка. Понад 20 учнів 5-9 класів взяли участь у цьому заході.
Разом з учителем восьмикласники підготували добірку    поезій, у яких Великий Кобзар оспівував первинні людські цінності: любов і вірність, материнську долю, дружбу, відданість рідній землі і народові – те, без чого не можна уявити людського життя («Думи мої, думи…», уривок з послання «І мертвим, і живим…», «Заповіт», «Ми у купочці колись росли», уривок з поеми «Катерина», «Г.З.», «У нашім раї на землі», «І досі сниться…», «Садок вишневий коло хати», «Зоре моя вечірняя», «За сонцем хмаронька пливе», «Мені тринадцятий минало» та ін.).
Учні 9 класу презентували цікаві та маловідомі факти з життя великого Пророка. Школярі збагатилися новими знаннями, якими скористаються при написанні Всеукраїнського конкурсу «#ТГШ205: Таємниця генія Шевченка» на освітньому проекті «На Урок».
Наостанок учитель привітала усіх поетів та поеток, поціновувачів поезій  зі Всесвітнім днем поезій.
Частіше звертаймося до «Кобзаря», шукаючи в ньому відповіді на болючі питання сьогодення, адже недарма поет закликав: «І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь!»













ДО ДНЯ ЗУСТРІЧІ ПТАХІВ
         Велика і прекрасна наша рідна Земля. Все, що росте і цвіте на ній – у садах, лісах, парках, на полях та зелених луках – це навколишня природа. Кожне дерево, пташка, квітка є частиною природи нашої Батьківщини.
         Змінюється і оновлюється світ природи. Коли лишень поглянеш навколо, то побачиш як лагідно гріє сонечко, як розпускаються і цвітуть дерева, прилітають з далеких країв птахи, зеленіють трави, тішать око прекрасні квіти. І це не диво. Адже природа – наш дім. Дім, в якому ми живемо. Дім, частинкою якого ми з вами є.  І від того, як ми будемо в цьому домі жити, як ми будемо себе в ньому поводити, і залежатиме наше життя.
         З метою виховання любові до природи, розширення духовного світу, пробудження почуття національної гідності, поглиблення знань про пернатих друзів, звичаї та традиції українського народу   в Раденицькому НВК була проведена акція «Будиночок для птахів». Учні 8 класу під керівництвом учителя трудового навчання, Миколаєвича Михайла Володимировича, виготовили шпаківні та штучні гніздівлі для сірої мухоловки, чорної горихвістки, вільшанки  і 19 березня розвісили в парку.

         Птахи – наші друзі та помічники в боротьбі за врожай, вірні союзники в боротьбі зі шкідниками. Головне, бути вірними і добрими друзями птахів, берегти і допомагати їм, і вони віддячать сторицею.






Кожна краплина має значення
У Раденицькому НВК 22 березня 2019 року також відзначали Всесвітній день води.
Учні 9 класу під керівництвом вчителя хімії Андрія Кулая підготували повідомлення про історію виникнення свята, роль води в житті людини, важливість її раціонального використання.
Присутні гості свята, учні 5-9 класів та вчителі, переглянули і обговорили відеоролики «Кожна краплина має значення», «Вода. Ваше майбутнє у ваших руках».
Школярі переконалися, що й вони можуть внести свій вклад у збереження водних ресурсів нашої планети.


20190322_094529.jpg


20190322_094730.jpg



Що таке є наш садок?
Це будинок для діток.
Де дзвінкий лунає сміх, ігри, радощі для всіх.
Друзі, іграшки яскраві і заняття всі цікаві.
У життя най перший крок .
Це дитячий наш садок.

              «Ой минула вже зима..., весну-красну зустрічаймо, з теплих країв пташок виглядаємо». Вихованці групи «Метелик» (вихователь Семен Н.М.) та група «Сонечко»  (вихователь Тлумак І.І.)  провели цікаві Ранкові зустрічі.         Діти залюбки розповідали про прихід весни, про повернення пташок із вирію. У старшій групі було проведено заняття «Зимуючі-перелітні», на заняттях з образотворчої діяльності діти середньої групи виготовили  з картону шпаківню і шпачків, а також малювали фарбами журавлиний ключ, який повертається весело на батьківщину. Вихованці  старшої групи виготовили лелече гніздо з природнього матеріалу і складали опис пташки за її зовнішнім виглядом. Вихователі розповідали дітям про користь пташок у природі і у житті людей і як бережно треба ставитися до пернатих наших друзів.












 28  лютого у Раденицькому НВК учні 5, 7, 8 класів брали участь у проведенні заходу присвяченого Міжнародному дню рідної мови та 148 річниці від Дня народження Лесі Українки.
          Учитель української мови та літератури Піхо Т.М. організувала усний журнал за сторінками:
          «Збережемо наш скарб – рідну мову».
           Народна поезія України.
         «Довго щирими словами до людей промовлятиму я».
        П’ятикласники ознайомили присутніх з історією виникнення Міжнародного дня рідної мови, яка супроводжувалася комп’ютерною презентацією. Бурбило В., Пилипяк М., Семен Н. читали поезії про мову.
      Учні 7 класу підготували інсценізації гуморесок П.Глазового «У трамваї», «Кухлик», «В ресторані».
        Восьмикласники презентували маловідомі факти з життя великої поетеси Лесі Українки. Звучало живе українське слово у виконанні Семен Г., Тлумак Л., Пеканець Х., Гудзьо Х.

















Немає коментарів:

Дописати коментар