Учням

Чому БРАМА? Брама - це ворота, які захищають від не безпеки та закривають нас від негативного впливу. В історії людства Брама виконувала найважливіші соціальні функції, одна з яких – оборонна, як захищені в’їзди в міста, фортеці, замки, садиби, на мости і шляхи. У середньовіччі Брама уособлювала все місто як захищену спільноту, що відображено в міській геральдиці багатьох українських міст, таких як: Львів, Івано-Франківськ, Чернівці, Рівне, Херсон та інших.
ПРОБЛЕМА Війна відбувається не лише за територіальну цілісність, а й за інформаційний простір. Російська інформаційна експансія посилилась з початком повномасштабного вторгнення. Тобто, росіяни намагаються досягти власних національних інтересів методом беззбройного проникнення в інформаційну сферу. Несвідоме споживання інформації та недостатній рівень інформаційної грамотності стали передумовами спільної для всіх українців проблеми – засилля ворожої пропаганди та фейків. Дезінформація в мережі негативно впливає на свідомість людей та хід війни в цілому, тому користувачі мережі Інтернет мають завжди бути обачними та вміти розпізнавати фейки, пропаганду та дезінформацію. Щоденно, гортаючи стрічку у своїх соціальних мережах та месенджерах ми натикаємось на інформацію, яка на нашу думку є неправдивою або небезпечною. У свідомої людини виникає природнє бажання прибрати таку інформацію із медіа простору або заблокувати її поширення. 
УНІКАЛЬНІСТЬ Ми перейшли від мрій до дій, та вирішуємо проблему кількісно та якісно. 
КІЛЬКІСНО зменшуємо медіаприсутність росіян. Ініціатив, які б вирішували проблему протистояння пропаганді, немає. В 2022 існували подібні проєкти в Telegram та Facebook, але, на жаль, припинили свою діяльність. Наша унікальність – це наявність бази ворожих ресурсів, можливість виявлення осередків пропаганди та їх блокування. 
ЯКІСНО ми вчимо виявляти і недовіряти ворожому контенту. Ми не займаємось ДДОС атаками, або іншими діями які потребують спеціальних знань та навичок, або спеціалізованого програмного забезпечення. Наразі є подібні ініціативи, але ми вважаємо за потрібне підсилити їх. Освітня частина проєкту спрямована, перш за все, на задоволення потреб учасників нашої спільноти та утримання їх мотивації на систематичне виконання дій з блокування. Для того, щоб бути частиною проєкту, користувачам достатньо мати мобільний телефон або компʼютер, та трохи часу, який користувач готовий приділити для важливої справи. 
РІШЕННЯ Для блокування того чи іншого джерела необхідно надсилати скарги і чим більше буде скарг, тим більша вирогідність того, що джерело буде заблоковано. Саме із цією метою ми пропонуємо нашим користувачам стати частиною «BRAMA». Діяльність проєкту Брама направлена на захист медіа простору від російської пропаганди, блокування каналів поширення дезінформації, протиправного та забороненого контенту. Також, метою проєкту є покращення медіа-грамотності українців, зменшення впливу пропаганди на суспільство та популяризація безпечного поводження в мережі інтернет. Що ми пропонуємо учасникам: можливість повідомити про джерело неприйнятного контенту, для подальшого масового надсилання скарг спільнотою та подальшим блокуванням такого джерела; допомогти заблокувати джерело неприйнятного контенту, шляхом долученості до масового надсилання скарг; отримати поради щодо медіа та кіберграмотності; бути поінформованим про небезпечні схеми шахрайств, які ширяться мережею; бути обізнаним, щодо фейків, які просувають вороги у наш медіапростір. Також, ми пропонуємо нашим учасникам розважальний контент, який дозволить трішки відволіктись від виконання завдань та порадіти разом із нами успіхам українських військових та недолугим вчинкам нашого спільного ворога. 
ДОСЯГНУТІ РЕЗУЛЬТАТИ На сьогодні в рамках проєкту функціонує Телеграм бот, який накопичує лінкі на джерела що необхідно заблокувати, телеграм канал де публікуються лінки для блокування спільнотою, Вайбер спільнота, та сторінки в соціальних мережах Фейсбук та Інстаграм. З початку діяльності нашого проєкту, користувачі надіслали понад 140 тис. лінків на джерела, які на думку користувачів необхідно заблокувати. Станом на січень 2024 року учасниками спільноти заблоковано понад 26 тисяч джерел поширення неприйнятного контенту. Як видно із статистики – роботи ще дуже багато і ми потребуємо допомоги нових небайдужих і активних учасників. ЯКЩО ТИ НЕ МОЖЕШ ДОНАТИТИ СВОЇМИ СИЛАМИ АБО ФІНАНСАМИ, ТО МИ МОЖЕШ ДОНАТИТИ СВІЙ ЧАС!


Проект Кіберполіції «StopRussia|MRIYA!»

Проект MRIYA – це ініціатива з протидії російським окупантам в медіа-просторі, блокуванню ресурсів шахраїв та ресурсів, за допомогою яких здійснюється збут наркотичних речовин.

На сьогодні, це найбільша спільнота, яка успішно блокує та протидіє російській агресії в Інтернеті. Екосистема «МРІЯ» створена для об’єднання проектів, які розроблені у синергії Кіберполіції України та волонтерів, зокрема:

 Канал «StopRussia | MRIYA» https://t.me/+rPL5V0CMx0NlOTky

Канал - це головна інструкція та засіб комунікації з підписниками щодо блокування, а також платформа, де щоденно та систематично надаються онлайн-завдання для підписників, актуальні новини та свіжа інформація, у тому числі навчальні матеріали по кібергігієні та протидії шахрайству.

 

Бот «StopRussia | MRIYA» https://t.me/stopdrugsbot

Приймає інформацію про фейкові ресурси, котрі перевіряються модераторами та відправляються на блокування в Телеграм-канал. У розділі «Надіслати скаргу на ресурс» - кожен може долучитися до блокування ресурсів окупанта.

 

Проєкт «МРІЯ» - став сильною ініціативою протидії російській пропаганді в медіа-просторі.

Проте війна все ще триває. І це стосується кожного з нас.

Саме ти можеш пришвидшити спільну перемогу!

Скануй QR-код та долучайся до ініціативи!

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Кіберполіція попереджає про шахрайство. Будьте обережні.


Війна в Україні стала підґрунтям для поширення шахрайських схем, заснованих на вразливому емоційному стані та зловживанні вашою довірою.
При цьому кмітливість шахраїв виходить за рамки вже добре знайомих українцям афер, тож з’являються нові способи ошукування.
Національна поліція України розповідає про найпоширеніші схеми шахрайств та основні правила безпеки, які допоможуть викрити аферистів.

Продаж дешевих товарів «з рук в руки»

Якщо незнайомі люди прийшли до вас і пропонують купити дешеві товари – будьте насторожі. Це можуть бути шахраї! у такий спосіб вони намагаються дізнати- ся, де ви зберігаєте свої заощадження, а потім непомітно для вас викрасти гроші.

Пам’ятайте: «безкоштовний сир – тільки в мишоловці».

Що робити?

  1. Не пускайте незнайомців додому.
  2. Залучіть до розмови сусідів або зателефонуйте родичам: це може відлякати шахраїв.
  3. Якщо до вас приходили шахраї, повідомте про це поліцейським за номером 102.

«Грошова реформа»

Якщо до вас навідаються незнайомці і скажуть, що у зв’язку з проведенням грошової реформи треба замінити старі купюри на нові, знайте: це -100% шахраї. У такий спосіб вони намагаються привласнити всі ваші заощадження.

Що робити?

  1. Не довіряйте незнайомцям і не пускайте їх у свою домівку.
  2. Розкажіть про візит родичам.
  3. Завжди радьтеся з тими, кому довіряєте.
  4. Якщо до вас приходили шахраї, повідомте про це поліцейським за номером 102.

«Дзвінки від імені представників банків»

«Вашу карту заблоковано», «з вашого рахунку хочуть списати гроші», «нові правила під час воєнного стану» – зловмисники, які представляються співробітниками банку, використовують різні способи, аби отримати доступ до ваших банківських карток.
Як тільки невідомі просять надати номер картки, пін-код, кодове слово, тризначний номер на звороті картки і термін її дії або ж ввести пароль, який надійшов у CMC, знайте: це – шахраї.
Пам’ятайте: навіть в умовах війни справжні співробітники банку ніколи не запитують таку інформацію.

Що робити?

  1. Покладіть слухавку.
  2. Повідомте про подію поліцейським за номером 102. «Ваш родич у біді»

Якщо вам телефонують (часто вночі або вранці) та повідомляють, що родич потрапив у біду, і просять передати гроші – це шахрайство. Зловмисники можуть видавати себе за сина/дочку,
онука/онучку, які начебто потрапили у біду (скоїли ДТП, опинилися у поліції тощо). П можуть представлятися лікарями або поліцейськими і пропонувати свою допомогу у вирішенні «проблеми» за винагороду, яка може станови-ти від тисячі до десятків тисяч гривень, а інколи –
навіть кілька тисяч доларів СШР.
Пам’ятайте: так діють шахраї!

Що робити?

  1. Покладіть слухавку.
  2. Перевірте, де ваш родич.
  3. Повідомте про подію поліцейським за номером 102.

«Соціальні виплати під час війни»

«Під час війни ви можете отримати соціальну допомогу» найчастіше шахраї надсилають смс-повідомлення про отримання різноманітних виплат від органів влади або благодійних фондів та просять надати таку інформацію: ваші анкетні дані, номер картки, пін-код, кодове слово, тризначний номер на звороті картки і термін її дії.
Пам’ятайте: назвавши ці дані, ви надаєте шахраям доступ до вашого рахунку, тож вони можуть вкрасти всі ваші заощадження.

Що робити?

  1. Покладіть слухавку.
  2. Зверніться до своїх родичів або представників влади і перевірте, чи дійсно ви можете отримати такі виплати.
  3. Якщо вам телефонували шахраї, повідомте про це поліцейським за номером 102.

Виграші призів (авто,побутова техніка)

«Ви виграли автомобіль або побутову техніку»- не поспішайте виконувати всі настанови незнайомців. Зазвичай у надісланому смс вказаний номер, за яким можна отримати детальну інформацію. Коли телефонуєте, вам розповідають умови, які потрібно виконати, щоб отримати «приз». Як правило, вам пропонують сплатити 1% від вартості виграного товару. Але як тільки ви це зробите, незнаймці перестають виходити на зв’язок і зникають.

Пам’ятайте: так діють шахраї!

Що робити?

  1. Подумайте, чи брали ви участь у акціях чи конкурсах.
  2. Не перераховуйте гроші незнайомцям.
  3. Якщо вам телефонували шахраї, повідомте про це поліцейським за номером 102.
Spread the love

Навігація записівю Кібербезпека


Зустріч з воїном АТО 19.04.2019
На захисті рідної землі
А ви думали, що Україна так просто…
Україна – це супер. Україна – це ексклюзив.
По ній пройшли всі катки історії.
На ній відпрацьовані всі види випробувань.
Вона загартована найвищим гартом.
В умовах сучасного світу їй немає ціни…
Ліна Костенко

Впродовж багатьох історичних періодів наш народ зазнавав болю і випробувань. Особливо важкий час для нашої Батьківщини зараз, в умовах неоголошеної війни. Живе Україна у теперішній непростий час тільки завдяки хлопцям, які захищають нас  в зоні АТО. Вони  кожного дня жертвують своїм життям, здоров’ям, витрачають багато часу, який могли б провести зі своєю родиною. Хлопці намагаються хоча б якось виживати в жахливих умовах: тримаються в сильний мороз, терплять невимовну спеку, жертвують собою заради Батьківщини. Це справжні патріоти! У кожного з них є сім’я, родина, друзі. Їм є що втрачати. Воїни АТО - це ті, завдяки кому ми зараз спокійно ходимо до школи,  на роботу та просто – спокійно проводимо вільний час. Саме їм ми вдячні за мирне небо…
Учні  Раденицького НВК мали можливість у приємному і дружньому колі поспілкуватись з воїном АТО – Гольцем Михайлом Михайловичем, у минулому – учнем і випускником нашої школи.  Розмовляли  на тему, що для нас означає Батьківщина і чому її потрібно захищати.
Поспілкувавшись, учні зробили потрібні висновки. Зрозуміли, що кожному потрібно починати з себе, щоб  будувати щасливе життя в державі. Цінуймо нашу Україну й тих людей, які готові віддати все заради  рідної землі.
Класний керівник 8 класу Пеканець Н.Р.  подякувала воїну АТО - Михайлу Гольцю за його активну громадянську позицію, справжній приклад патріотизму і за те, що знайшов час завітати до нас до школи. Побажала йому і всім присутнім міцного здоров’я, миру та щасливого майбутнього. 

Учениця 8 класу Раденицького НВК Семен Галина під керівництвом Козак Зеновії Володимирівни взяла участь в обласному Всеукраїнському фестивалі-конкурсі мистецтв для дітей та юнацтва «Різдвяні канікули - 2019», стала переможцем у номінації художнє читання, за що нагороджена Дипломом лауреата І премії.







День учнівського самоврядування

 12 жовтня у Раденицькому НВК відбувся День учнівського самоврядування під керівництвом класного керівника 9 класу, Марик Лілії Євстахіївни.  Учні 9 класу побували у ролі  учителівкласних керівників та адміністрації школиВиконуючи свої обов’язкиучні  відчули  наскільки відповідальна та нелегка вчительська праця.
     Цього дня директором школи був Сотурчак Мирон  (учнівський директор), який зранку зустрічав  учнів та учителів привітною посмішкою. Програма дня була насиченою та цікавою. Перед уроками учнівське самоврядування (майбутні вчителі) провели лінійку  Усі  уроки у 1-8 класах вели новообрані учителіСеред них були Барнакевич МаріяБурбило ВеронікаБурбило Назар, Вовк ТетянаГопшта Марта, Козак Вероніка, Мельник Олена та інші учні.
      Адміністрація школи – Михалюньо Віктор (заступник директора з освітньої роботи), Панило Тетяна (педагог-організатор) провели «Рейд» урок, виявивши відсутніх учнів та учнівякі прийшли  не у шкільній форміТакож впродовж усього дня відвідували уроки та контролювали освітній процесАдміністрація провела оперативну нараду для учителів-учнівлінійку для учнів 5-8 класів, де діти та новопризначені класні керівники прозвітували про проведені виховні години  та День учнівського самоврядування.
Цей день приніс багато позитивних вражень та емоцій для учнів та учителівадже кожен зміг проявити себе в улюбленій справі.



У Раденицькому НВК відбулася  зустріч з воїном АТО
З метою виховання в учнів патріотизму, шанобливого ставлення до Батьківщини, гордості за наших захисників Вітчизни в Раденицькому НВК відбулася зустріч учнів з учасником бойових дій, військовослужбовцем Гладким Мар’яном,  жителем села Раденичі.
            Запрошений гість, батько учениці нашої школи, вже встиг побувати на війні та зустрітися зі смертю. Учні школи радо вітали земляка, поділилися власними думками про події на Сході України, поставили запитання, які їх хвилювали, висловили теплі й щирі побажання  бійцю. У свою чергу Мар’ян надав учням відверті відповіді, поділився теплими спогадами , передав частинку своєї енергії, мужності й оптимізму.
 Присутні з хвилюванням слухали розповідь воїна-земляка про нелегкі будні на сході України, про свої успіхи та невдачі, про тих, хто загинув на полі бою та вшанували пам’ять про них – хвилиною мовчання. Молодь задавала питання про умови перебування в місцях бойових дій, про закінчення війни, про ставлення місцевих жителів до воїнів. У ході зустрічі панувала атмосфера патріотизму і довіри. Вражені зустріччю, учні школи вирішили активно допомагати бійцям, які захищають свободу, незалежність та територіальну цілісність України.  Це людина сильної волі, міцного характеру, впевнений в собі патріот України. Саме такими хочеться бачити наших учнів і саме про таку сильну і незалежну Україну мріє кожен із нас.
            Щирі слова подяки воїну за вірність, служіння Україні, її захист висловила  класний керівник 9 класу Марик Лілія Євстахіївна.
            Школярі та вчителі поставили гостю багато запитань, залюбки потисли руку герою й побажали Божої опіки у справі захисту рідної землі.





 КАЖЕМО «НІ!» БУЛІНГУ У ШКІЛЬНОМУ СЕРЕДОВИЩІ!

   5 лютого у Раденицькому НВК під керівництвом практичного психолога Марик Л.Є. відбулася зустріч із старшим інспектором з ювенальної превенції Мостиського ВП ГУНП у Львівській області старшим лейтенантом поліції Петик В.В. з учнями 5-9кл.

    Мета заходу – поінформувати школярів про адміністративні та кримінальні правопорушення та відповідальність за них; про штрафні санкції; про вимоги чинного законодавства щодо перебування на вулиці неповнолітніх у вечірній час; про питання відповідальності за нанесення тілесних ушкоджень; про крадіжки; про кібер-булінг; про негативні звички серед молоді; про вчинення насильства та захист прав постраждалих від насильства.
   А також розповіла про зміни у законодавстві щодо булінгу. «Важлива інформація про булінг, про ситуацію, коли група людей починає цькувати чи бити когось одного. Відтепер є кримінальна відповідальність, навіть, за моральний булінг, тому думайте, що робите і що кажете».
   Шляхом ведення активного діалогу та вирішення ситуативних задач ми визначили, що ж таке булінг, які бувають його різновиди, до кого звертатись за допомогою у разі його виникнення, про широкий спектр відповідальності, яка передбачена за вчинення цього негативного явища. Практичний психолог наголосила на важливості мирного вирішення конфліктів та необхідності згуртованості однокласників.

   А для того, аби мати змогу захистити себе будь-коли, Петик В.В. підготувала для дітей телефонний довідник з контактами установ та служб нашого регіону, що надають підтримку у випадках вчинення насилля.






День довкілля у Раденицькому НВК



Акція
«Здай макулатуру – збережи дерево».
        
          Дирекція Раденицького НВК, педагогічний колектив та учні школи взяли участь у Всеукраїнській екологічній акції під час Великого посту «Здай макулатуру – збережи дерево».
Акція покликана надихати людей берегти природу та прищеплювати навички еко-культури. Проведення подібної акції сприяє поліпшенню екологічної ситуації в країні, оскільки дає можливість зберегти лісові насадження від вирубки (100 кг макулатури зберігає 1 дерево). Учнями та вчителями школи зібрано 109,3 кілограм макулатури.
Ми повинні більш розумно використовувати продукцію з деревини та паперу, щоб уповільнити процес винищення дерев нашої Планети.

Будьмо свідомими – бережімо природу! 





Толока у Раденицькому НВК
      Минули зимові холоди, зійшов сніг – настав час прибрати землю, аби весняна зелень привітно усміхнулася кожному жителю села Раденичі.
      Напередодні Великодня кожна добропорядна сім’я прибирає, прикрашає свою оселю. Вже традиційно навесні кожного року в нашій школі проводиться весняна екологічна толока. Ось і цього весняного дня – 4 квітня 2018 року, з граблями, та іншим необхідним інвентарем для праці, працівники школи та небайдужі учні  дружно взялися за роботу.
      Основні роботи були пов’язані з прибиранням сміття, сухого листя та гілок, сухостою, побілкою дерев навколо шкільної території.
      Спільними зусиллями було прибрано усю територію біля школи.
      Дирекція  щиро дякує техперсоналу, учителям та учням школи.
      Особлива подяка батькам учнів, які не залишилися байдужими і долучилися до роботи. Нехай втома після прибирання обернеться для вас міцним здоров’ям, а праця радує око та викликає вдячність оточуючих.
      Велике прохання до всіх жителів села Раденичі викидати особисте сміття не туди де ближче і де ростуть кущі, а на спеціально відведені для цього території. Адже потрібно пам’ятати, що ЧИСТО НЕ ТАМ, ДЕ ПРИБИРАЮТЬ, А ТАМ, ДЕ НЕ СМІТЯТЬ.









Немає коментарів:

Дописати коментар